Wat te doen met de speculaas van Sinterklaas?
Word je dezer dagen overstelpt met chocoladen Pieten of Sinten in speculaas?
In deze bananentaart kan je al wat speculaasjes verwerken.
’s Morgens eet ik al eens boterhammetje met speculaas en banaan. Ik vind dat een goddelijke combinatie. Een taart met deze twee ingrediënten leek mij dus ook lekker. Voor de afwerking gebruikte ik advokaat, nog zo’n kleine verslaving van mij.
Zondag, bakdag? Voor deze taart heb je zelfs geen oven nodig. Van de bananen maak je een mousse en die schep je op een bodem van verkruimelde speculaas. Je hebt wel een 2-tal uurtjes geduld nodig vooraleer je kan proeven. De bananentaart moet eerst goed opstijven in de koelkast.
Proeven?
Wat heb je nodig voor deze bananentaart met speculaasbodem?
Voor de speculaasbodem: 180 g speculaas – 60 g boter
Voor de bananenmousse: 3 bananen, 1 citroen, 2,5 dl yoghurt, 2,5 dl room, 2 eieren, 8 g gelatineblaadjes, 80 g poedersuiker
Voor de afwerking: 2 eetlepels advokaat, een scheutje melk, 1/2 banaan
Hoe maak je het?
De taartbodem van speculaas
Neem een springvorm. Ik gebruikte één van 22 cm.
Doe de speculaas in de blender en maal dit tot fijne kruimels.
Smelt de boter en meng met de speculaaskruimels. Bedek de taartvorm met plastiekfolie en bedek de bodem met het speculaasmengsel. Druk lichtjes aan.

De bananenmousse
Week de gelatineblaadjes in koud water. Splits de eieren. Klop het eiwit stevig op tot wit schuim. Klop de room stijf. Prak de bananen fijn met een vork en meng de bananen onmiddellijk met de yoghurt, de poedersuiker en de 2 eigelen. Verwarm 3 eetlepels citroensap in een kleine kookpot en los hierin de uitgeknepen gelatineblaadjes op. Doe de gesmolten gelatine met het citroensap bij het bananen-yoghurtmengsel. Meng stevig door elkaar.
Spatel nu voorzichtig het opgeklopte eiwit en vervolgens de opgeslagen room door dit mengsel.
Giet het bananenmengsel over de speculaasbodem en laat dit minstens 2 uur opstijven in de koelkast.
De afwerking
Haal de taart uit de springvorm. Verwijder de plastiekfolie. Meng een beetje melk met de advokaat totdat de advokaat net vloeibaar is. Overgiet de taart met de advokaat.
Snijd lange schijfjes van een banaan, besprenkel met een beetje citroensap en versier er de bananentaart mee.
TIP – wil je zelf speculaas maken? Een goed speculaasrecept vind je hier.

? Bedankt voor het recept ?
Vindt het alleen jammer dat ik geen foto aan je kan laten zien.
Want ik heb er een andere variatie opgemaakt met zoute caramel, chocolade, banaan, blauwe bessen en granaatappel er bovenop.
Klinkt heerlijk Josee 🙂
Je kan altijd een fotootje naar mijn mailadres sturen.
Groetjes,
Ingrid
Geweldig recept! Ik heb wel een paar dingen anders gedaan. Zo heb ik een bodem van bastognekoeken gemaakt.
Als topping heb ik advocaat met poedersuiker en melk gemengd tot een glazuur. Met Maltesers rondom de rand. Over de hele taart verder nog wat choco-schaafsel gestrooid.
Wat lekker, maar wel machtig hoor!
Kan hier zeker geen fotootje plaatsen?! ?
Groetjes Amber
Njammie. Klinkt lekker.
Fotootje kan je op eventueel op FB plaatsen.
Heerlijke taart.
Kleine tip,
Verwarm de oven voor op 250 graden en leg de bananen (met schil) 10 minuten in de oven. Ze zijn van buiten zwart door de warmte maar hebben dan veel meer smaak!
bedankt voor de tip!
Ingrid,
Is dat gesuikerde yoghurt of natuur dat je moet gebruiken.grt.Charliene
Dag Charliene,
Ik gebruikte ongesuikerde yoghurt.
Groetjes,
Ingrid
Heel goed en gemakkelijk recept, al meermaals gemaakt, met variaties in de vulling.
Heel luchtige cakerol, oppassen want hij is direct op, nog voor hij op tafel komt.
Zeker proberen en Heel vlug klaar.
Bedankt voor je reactie. Lekker hé! Geniet er nog van.
Groetjes,
Ingrid
Heerlijk recept!
Dankjewel!
ik vond zo heerlijk lekker dessert om zondags met een tas koffie of bij groot bezoek te geven
ik vond zo heerlijk lekker dessert om bij groot bezoek of bij de koffieklets te geven
voçor de bananentaart staat er 8 gelatinneblaadjes, maar van hoeveel gr aub?
Hallo Edith,
ik gebruik blaadjes uit een verpakking van 20 gram waarin 12 blaadjes zitten.
Dus ongeveer 1.6 gram per blaadje.
Groetjes,
Ingrid