Erwtencrème met hartige granola
Erwtencrème met hartige granola. Een groentehapje waarvan iedereen kan meegenieten.
Voorbereidingstijd 10 minuten min
Bereidingstijd 15 minuten min
Totale tijd 25 minuten min
Gang aperitiefhapje
Keuken Belgisch
Hartige granola
- 50 g havervlokken
- 50 g diverse pitten (zonnebloempitten, pijnboompitten, pompoenpitten of andere)
- 1 el olijfolie
- 1 el ketchup
- 1 kl mosterd
- cayennepeper en zout naar smaak
Erwtencrème
- 200 g erwten uit de diepvries
- 1 el zure room
- enkele muntblaadjes
- 1 el citroensap
- peper en zout naar smaak
Voor de garnering
- enkele gekookte erwten
- enkele rode bessen of granaatappelpitjes of gedroogde veenbessen
- enkele takjes munt of wat tuinkers
Hartige granola
Verwarm de oven voor op 180°C - heteluchtstand.
Meng alle ingrediënten voor de hartige granola in een kom. Schep alles goed onder elkaar. Spreid dit mengsel in een dunne laag uit op een bakplaat met bakpapier. Bak de granola in 10 minuten krokant in een voorverwarmde oven van 180°C.
Afwerking
Schep de erwtencrème in glaasjes, op een toast of in een eetbaar kuipje. Garneer met de hartige granola, enkele erwtjes, de gehakte droge veenbessen, rode bessen of granaatappelpitjes en een takje munt of wat tuinkerspluksels.
Gebruik diepvrieserwten voor deze erwtencrème. Blancheer ze kort in een pot zonder deksel. Giet ze af en verfris ze direct onder koud water. Zo behouden de erwten hun mooie, groene kleur.
De erwtencrème kan je enkele dagen bewaren in de koelkast. De crème is ook lekker als dip.
De hartige granola is lekker als zoute versnapering of als krokantje over een salade. Maak gerust een dubbele portie. De granola kan je minstens 2 weken bewaren in een afgesloten glazen potje.
Trefwoord aperitiefhapje, erwtencrème, hartige granola